Domáca liturgia Veľkonočného trojdnia

Tlačová kancelária KBS prináša tzv. liturgiu domácej cirkvi pre rodiny na veľkonočné trojdnie. Vypracoval ju kňaz Spišskej diecézy, farár a dekan v Kežmarku František Trstenský. K dispozícii je TU.

V úvode autor veriacich povzbudzuje, aby v danej situácii, ak by nebola možná osobná účasť, sledovali liturgické obrady Veľkonočného trojdnia ako aj ďalšie pobožnosti a duchovné aktivity prostredníctvom katolíckej televízie Lux, katolíckeho rádia Lumen. „Iste, mnohé farnosti budú prinášať priame prenosy veľkonočných obradov. Prosíme vás, sledujte ich spôsobom, akoby ste na nich boli osobne prítomní so všetkou zbožnosťou a sústredenosťou,“
LDC2021VN.pdf

Veľkonočné obrady s otcom Arcibiskupom

Výzvou sv. Otca Františka sme pozvaný počas Veľkonočných sviatkov spojiť sa ON – LINE so svojimi biskupmi. Na základe tejto prosby sv. Otca, sme aj mi pozvaný spojiť sa prostredníctvom televízie s našim otcom Arcibiskupom Bernardom Boberom a to: na Zelený štvrtok o 10:00 sv. omša svätenia olejov, o 18.00 sv. omša spomienka Pánovej večere. Vo Veľký piatok o 15:00, Biela sobota o 19:00, Veľkonočná nedeľa o 10:30. Prenos môžete sledovať na www.telke.sk

Navštívené: 350x