Karol Wojtyla – 100. výročie narodenia

Karol Wojtyla bude v pondelok 18. mája sláviť 100. narodeniny. Radi by sme to spolu s Vami patrične oslávili. Pripájame sa k nápadu Misijnej školy Karola Wojtylu zjednotiť v modlitbe Novény (deviatnika) všetkých priateľov a blízkych, ktorí za tých pár rôčkov prešli našimi najrôznejšími formačnými programami. Zostavili sme preto texty novény, ktorú pripravili kňazi a laici zo Spoločenstva Karola Wojtylu.

Počas deviatich dní budeme uvažovať a prosiť za deväť rôznych oblastí, ktoré sv. Jánovi Pavlovi II. ležali na srdci. Touto duchovnou kyticou modlitieb mu chceme spoločne prichystať darček. Na záver odporúčame podľa možností pridať modlitbu sv. ruženca alebo nejakú jeho časť.

Začneme v sobotu 9. mája a novéna potrvá do 17. mája. Budeme radi, keď nám dáte vedieť, že ste sa k modlitbe deviatnika pridali.

Ako osláviť samotný sviatok? Tu ponúkame niekoľko tipov:

– zúčastniť sa slávenia Eucharistie
– zorganizovať vo farnosti adoráciu – to nás vo farnosti čaká
– napiecť koláč a podeliť sa s ním s niekým blízkym (napr. s niektorou rodinou z nášho spoločenstva)
– pozvať pri príležitosti narodenín K.W. niekoho na KaWe
– urobiť si rodinnú oslavu s príbehmi zo života JP2
– pozdieľať rodine alebo priateľom čo pre mňa osobne znamená osoba JP2
– pomodliť sa spoločne
– nájsť spôsob ako v tento deň vybudovať communio personarum
– pozrieť si film o sv. Jánovi Pavlovi II
– prečítať si niektorý z jeho dokumentov

NOVENA k 100. narodeninam Karola Wojtylu

Navštívené: 124x