Návšteva Žakoviec

Zážitkov a skúseností nie je nikdy dosť. Aj preto sme sa v prázdninový utorok vybrali s našimi birmovancami na výjazd do Žakoviec, aby sme navštívili a spoznali veľkolepé dielo otca Mariána Kuffu. Po fajn rannej ceste, ktorú nám spríjemnili dievčatá nácvikom piesni na svätú omšu, sme sa dostali do nášho cieľa. Hoci to na začiatku dňa vyzeralo s počasím veľmi hmlisto, Žakovce nás privítali s jasnou oblohou a krásnym výhľadom na Tatry. Už hneď pri vchode do areálu nás očakával sprievodca Fero, známy pod prezývkou farárova sekretárka, ktorý s nami trávil celý deň. Zaviedol nás do miestnej kaplnky, kde sme mali svätú omšu. Po nej nasledoval príhovor Fera, ktorý nám predstavil fungovanie inštitútu. Ochotne tiež odpovedal na všetky otázky. A tu zrazu, počas Ferovho príhovoru, sa vo dverách zjavil otec Marián, ktorý sa následne ujal slova. Kto aspoň trochu pozná otca Mariána určite vie, čo nasledovalo. Otec Marián rozprával a my sme hltali každé slovo. Jeho príhovor bol skvelý, povzbudivý a určite si z neho každý niečo odniesol. Následne sme sa presunuli do jedálne, kde nás čakal luxusný obed. Poobede nám Fero urobil exkurziu po areáli, ktorý je naozaj veľký. Videli sme hospodárske budovy, záhrady, techniku, zvieratá, novú kaplnku…Poslednou čerešničkou bola jazda na koňoch. Tí najodvážnejší neváhali a využili túto možnosť. Na záver sme sa s Ferom rozlúčili, poďakovali a pobrali na cestu. Po ceste domov sme si urobili prestávku aj v historickej Levoči. Obohatení krásnymi chvíľami sme sa v podvečer vrátili domov. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.

Navštívené: 262x